Çalıştığımız alanlar;

 • TIBBİ TERCÜME
 • EDEBİ TERCÜME
 • HUKUKİ TERCÜME
 • TEKNİK TERCÜME
 • TİCARİ TERCÜME
 • TELEKOMÜNİKASYON TERCÜMELERİ
 • ELEKTİRİK ELEKTRONİK TERCÜME
 • KİTAP TERCÜME
 • ŞİİRSEL MAKALE VE TEZ TERCÜMELERİ
 • SÖZLÜ VE SİMÜLTANE TERCÜME
 • KONFERANS SÖZLÜ CANLI TERCÜME

VE DAHA BİR ÇOK ALANLARDA HİZMET SUNMAKTAYIZ..

     
TERCÜME VE YEMİNLİ TERCÜME

Ticari veya başka tür belgelerinizin bir dilden hedeflenen diğer bir dile, işinde uzman yeminli tercümanlar tarafından tercümesi yapılan belgelerinizin, ilgili noter tarafından onaylanmış şeklidir.

Tercüme için Yemin zaptı nedir?

Türkiye’de noterler tarafından hazırlanmış olan, tercüme yapan tercümanın hangi dili bildiğine ve tarafsız olarak, doğru tercüme yapacağına dair hazırlanan bir Yemin belgesidir, Tercüman en az 4 yıllık üniversite mezunu ve T.C. vatandaşı olması şarttır .
Tercüme için yeminli tercüman belgesi nasıl alınır?
Belgeler de resmi olarak tercüme (çeviri) işi yapacak olan tercüman, yabancı dili ve kendi ana dilimizi bildiğini gösteren belgelerle birlikte (üniversite diploması, transkript, yüksek öğrenim belgesi, mastır belgeleri vs.) tercüme bürolarına müracaat ederler. Küresel Tercüme bürosunun çalıştığı ilgili noter bu belgelere dayanarak, ilgili tercümana bir deneme çevirisi yaptırır ve ilgilinin o dili yeterli düzeyde bilip bilmediğini kontrol eder. Belge için başvuruda bulunan tercümanın tercüme yatığı dilde yeterli olduğuna kanaat getirirse noter kendisine tercüme bürosunun da onayı ile yemin zaptı çıkarabilir. Tercüme için tercüman noter önünde her iki dilide tarafsız ve doğru olarak tercüme yapacağına dair yemin eder.

Tercüme bürolarında noter yeminli tercüme bürosu nedir?

Türkiye de Resmi olarak faaliyette olan ve bünyesinde her dilde çeviri yapabilecek tarzda profesyonel anlamda yeminli tercümanlar bulunan noterlere bağlı kuruluşlardır.

Küresel Tercüme Bürosu uzun yıllardır uzmanlaşan ve işinde önde olan bir kuruluştur, Yeminli Tercüme Bürosu ‘dur ve Bünyesinde 100 lerce yeminli uzman Tercümanlar barınmaktadır, siz değerli müşterilerimiz lütfen öncelikle bizimle irtbata geçiniz dile seçeneği olmaksızın Tüm dillerde Noter anlaşmalı olarak sizlere yardım etmekten onur duyarız..

Yeminli Küresel Tercüme Bürosu ana dilden diğer bütün dillere gerek ekonomik, sosyal, Pazarlama, hukuki resmi evraklar, Muhasebe ,Tıp Cerrahi, Diş hekmliği , Teknik , Elektirik ve Elektronik Tüm konularda ayrım etmemekle birlikte Konusunda uzman Tercümanlarla Çalışmaktadır.

Aksi takdirde konusuna hakim olmayan tercüman dilediği kadar yabancı dili iyi bilmesi önemsizdir, öncesinde Tecrübe gerektirir, Bu nedenle Yeminli Küresel Tercüme Bürosu 22 yıldır bu hassasiyeti öne sürmüştür ve çalışmalarında azami dikkatli seçim yapmaktadır, Lütfen siz değerli müşterilerimiz ücretten öte işlerinizi emin ellere teslim etmenizdir.

Ücret ikinci planda gelir Lütfen işinizi Uzmanına veriniz.